Blog

isitme-cihazi-kullanim-surecleri

03-11-2021

İşitme cihazı kişinin işitme kaybına göre, kişinin duymak istediği ses rengine göre dijital programlanabilir cihazlardır.

duyuyorum-ama-anlayamiyorum

15-10-2021

İşitme kayıplı bireylerin en sık dile getirdiği şikayetlerden biri olan bu sözü, biz de işitme uzmanları olarak merkezlerimizde sık sık duyuyoruz.

tek-tarafli-ve-asimetrik-isitme-kaybinda-cros-bicros

13-09-2021

Yüz yüze iletişim, günlük faaliyetlerin çoğunu kolaylaştırmaya yardımcı olur. Tek taraflı işitme kaybı yüz yüze iletişimi olumsuz anlamda etkileyebilir.

isitme-uzmani-kimdir--isitme-sagligindaki-yeri-nedir--size-nasil-yardimci-olur-

29-07-2021

İşitme uzmanının öncelikli görevi işitme sağlığının korunmasıdır. Sağlık sektörü içerisindeki diğer uzmanlarla karşılıklı etkileşim içerisindedir.

ani-isitme-kaybina-dair-bilinmesi-gerekenler

07-07-2021

Bir sabah uyandığınızda ya da gün içerisinde ortada hiçbir sebep yokken kulağınızda yoğun bir çınlama, uğultu, doluluk veya tıkanıklık hissettiyseniz ani işitme kaybı yaşıyor olabilirsiniz.

isitme-cihazi-kullanimi-verimliliginde-onemli-noktalar

23-06-2021

İşitme cihazı kullanırken cihazdan alınan verim de kullanıcının istek ve beklentileri doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir; bu yazıda işitme cihazı kullanırken alınan verimlilik üzerinde etkisi olan çeşitli faktörlere değineceğiz.

yardimci-dinleme-sistemleri

01-06-2021

ConnectClip sayesinde işitme cihazınızı kablosuz stereo kulaklık gibi kullanabilirsiniz. ConnectClip`i işitme cihazlarınız ile eşleştirerek, ellerinizi kullanamayacağız durumlarda bile telefon görüşmelerinizi doğrudan işitme cihazınızla yapabilirsiniz.

isitme-cihazi-aliminda-isitme-merkezinin-onemi-nedir

20-05-2021

İşitme cihazı kullanımıyla sağlanan yararı, maksimuma çıkarmak bir süreç olmakla birlikte sürecin yapı taşlarından biri, zaman içerisinde gerekli kontrollerin sağlanmasıdır. Hem bireyin işitme sağlığının kontrolü, hem de kullanılan cihazın ayar ve teknik kontrollerinin düzenli olarak takip edilmesi için en iyi işitme cihazı firması seçimi konusu dikkat edilmesi gereken ilk kriterdir.

pediatrik-hastalarda-neden-kulak-arkasi-bte-isitme-cihazi-kullanilmali-

20-04-2021

Çocuklarda dil edinim dönemi olan 0-3 yaş döneminde, sesli uyaranın beyne iletilmesinde meydana gelen bir aksaklık, konuşma ve dil becerisinin normal gelişmemesine neden olur.

bluetoothlu-24-ghz-isitme-cihazlari

13-04-2021

Teknoloji günlük hayatımızın tamamında bizimle birlikte. Telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, televizyonlar artık hayatımızın her anında bizimle beraber.

cift-tarafli-bilateral-isitmenin-onemi

24-09-2020

Özellikle çift taraflı işitme kaybı yaşayan kişiler iletişim problemleri dışında sosyal hayattan izole olma, akademik ve iş başarısının düşmesi gibi birçok alanda olumsuz etkilenirler.

brainhearing

18-09-2020

Oticon bu yaklaşımı Brain Hearing olarak isimlendirmekte ve bu durumu bir “felsefe” ve “bakış açısı” olarak konumlandırmaktadır. Brain Hearing felsefesini, 4 ayaklı bir masaya benzetebiliriz

demans

12-09-2020

Demans, bellek bozukluğu ve zihinsel işlevlerdeki azalmaya davranış ve kişilikteki değişikliklerin eşlik ettiği, psikososyal performansta bozulma ile sonuçlanan bir sendromu ifade etmektedir.

ileri-derece-isitme-kaybi-icin-isitme-cihazi

02-09-2020

İşitme kayıpları derecelerine göre normal işitme, çok hafif dereceli işitme kaybı, hafif dereceli işitme kaybı, orta dereceli işitme kaybı, ileri dereceli işitme kaybı ve çok ileri derece işitme kaybı olarak ayrılır.

isitme-cihazi-kulanirken-nelere-dikkat-etmeliyiz

28-08-2020

İşitme cihazı , işitme kayıplı bireyin duymakta zorlandığı sesleri uygun bir biçimde yükselten elektronik aletlerdir.

isitme-kaybi-tedavi-edilir-mi

25-08-2020

İşitme kaybının tedavisine karar verebilmek için öncelikle bireyin KBB hekimleri tarafından muayene edilmesi gerekir. Muayene öncesi detaylı anamnez (hasta öyküsü) alınır.

isitme-cihazi-fiyatlari-neye-gore-degisiyor

21-08-2020

Çeşitli yapılan arge yatırımları işitme cihazı deneyimlerini daha iyi halde sumaktadır. Bu sayede sosyal hayatların da kişilerin toplumda daha iyi bir yer almasını sağlamaktadır. İşitme cihazları artık sadece duyma fonksiyonu olarak değil, Bluetooth’lu elektronik cihazlarla kablosuz bağlanabilme, tinnitus (çınlama) support(destek) gibi özellikleri sayesinde daha işlevsel halldedirler.

neden-her-iki-kulagima-birden-isitme-cihazi-kullanmaliyim

20-08-2020

İşitmekte tıpkı görmek gibi çift taraflı olarak tasarlanmıştır. Gözümüzde görme problemi olduğunda her iki göze birden cam uygulaması yapılıyorsa, ölçüm yapılarak tespit edilmiş her iki kulakta birden oluşan işitme kaybının düzeltilebilmesi için de işitme cihazlarının her iki kulağa birden uygulanması en sağlıklı olandır.

dip-kanal-isitme-cihazi-hakkinda

14-08-2020

İdis kliniklerimizde bulunan uzmanlarımız ile birlikte işitme kaybınız, kaybınıza uygun cihazlar ve bu süreçteki uygulamalarımız için detaylı bilgiler ve çözümler sunulmaktadır.

isitme-kaybina-sebebiyet-veren-etkenler

12-08-2020

Yaşımız ilerledikçe diğer organlarımız gibi nasıl saçlarımız ağrıyor, gözlerimiz görme yetisini yavaş yavaş kaybediyor, çabuk yoruluyor, ayaklarımız tutmuyor, reflekslerimiz zayıflıyorsa aynı şekilde işitmemizde yavaş yavaş azalıyor.

isitme-cihazi-nereden-alinir

23-07-2020

İşitme zorluğunu aşmak için Kulak Burun Boğaz bölümüne gittiniz ve muayene olup, işitme testi için yönlendirildiniz. İşitme tesiti nerede yapılır? İşitme cihazı nereden alınır?

isitme-cihazi-secimi-neden-onemlidir

08-07-2020

İşitme kayıplı bireylerin işitme cihazını kullanmaması veya geciktirmesi işitmenin ve anlama kaybının artmasına ve hatta işitme yetisinin tamamen kaybetmesine sebep olabilir.

görunmeyen-isitme-cihazi-var-midir

23-06-2020

İşitme cihazı kullanmak isteyen birçok kişi, kullanacağı işitme cihazının dışarıdan pek görünmemesini istemektedir.

isitme-cihazimizi-surekli-kullanmak-gerekir-mi

18-06-2020

İşitme cihazını kullanmaya yeni başladığımız zamanlarda hepimizin aklındaki ilk soru ‘işitme cihazını kullanabilecek miyim?’ olur.

isitme-cihazlari-nasil-calisir

18-06-2020

İşitme cihazları tedavisi mümkün olmayan işitme kayıplı bireylerde çevreden gelen sesleri yükselterek bireylerin duymasını sağlayan tıbbi cihazlardır.

bebekler-isitme-cihazi-kullanimi

17-06-2020

Ülkemizde uygulanan yenidoğan işitme tarama programı kapsamında, doğum sonrası basit ve kısa süreli ölçüm ile bebeğinizin ilk...

yaz-aylarinda-isitme-cihazi-kullaniminda-tavsiyeler

11-06-2020

İşitme cihazı kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan bir tanesi işitme cihazının bakımıdır. İşitme cihazları hassas ve elektronik ürünlerdir.

kac-cesit-isitme-cihazi-vardir

11-06-2020

Birçok teknolojik ve elektronik üründe olduğu gibi işitme cihazlarında da bazı sınıflandırmalar vardır.