Oticon CROS

Tek taraflı işitme kayıplarında Cros Çözümü

Oticon CROS, sesin zayıf kulaktan daha iyi kulağa aktarılmasını sağlamak için Oticon’un Velox S ™ platformunun birinci sınıf teknolojisini kullanır.

Nasıl Çalışır?

Oticon CROS verici, tek taraflı işitmeye sahip kişiler için tasarlanmış bir cihazdır. CROS/BiCROS Uyumlu bir Oticon işitme cihazı ile eşleştirilen Oticon CROS, Karşı tarafa Yönlendirilen Sinyali (CROS) güçlendirme sistemidir. Sesler, daha zayıf olan kulakta bulunan CROS vericideki mikrofonlar tarafından alınır. Ardından bu sesler Yakın Alan Manyetik İndüksiyon (NFMI) aracılığıyla daha iyi durumda olan kulakta bulunan bir alıcı işitme cihazına aktarılır. Daha iyi olan kulakta işitme kaybı söz konusu ise, bu çözüm Çift taraflı Karşı tarafa Yönlendirilen Sinyal (BiCROS) olarak yapılandırılır. Twinlink teknolojisi sayesinde de kişi müzik dinler veya tv izlerken konuşmaları da duyabilir.

Güvenli, kolay ve dayanıklı

SafeLine, en yüksek güvenlik standardını sağlayabilmek amacıyla, basınç altında işitme cihazından güvenilir şekilde ayrılabilmesini (ve sonradan tekrar kolayca takılabilmesini) sağlayan bir özelliğe sahiptir. Boyuna takılan birçok diğer işitme cihazı kordonlarından farklı olan özelliği budur.

SafeLine, işitme cihazı güvenlik donanımlarının tabi olduğu uluslararası yasa ve standartlara uygun üretilir. Kullanılan tüm malzemeler hipoalerjenik ve biyo-uyumludur. SafeLine’ın yaka klipsi kolayca kullanılır ve parmakların sıkışmasını önler.

*SafeLine, Oticon’un tüm BTE, miniRITE ve designRITE işitme cihazı modelleri ile uyumludur

Çift Taraflı Duymanın
Önemi Nedir?

Çift taraflı işitme ile gürlük algısı sayesinde gelen sesin nereden ve hangi yükseklikten geldiğini fark edebiliriz. Tek taraflı işitme kaybı olan kişilerde bu mümkün değildir, çünkü gelen sesin gerçek yüksekliği ve ne taraftan geldiği fark edilemez.

TwinLink Nasıl Çalışır?

TwinLink™ teknolojisinin NFMI özelliği ile verici CROS cihaz ile alıcı işitme cihazı arasındaki ses aktarımını gerçekleştirilir. TwinLink teknolojisi iyi kulağa takılan işitme cihazının diğer harici ses akışlarına bağlanmasını sağlarken aynı zamanda kötü kulağa takılan Cros cihazından da gelen sesi verir. Harici sesler ( TV, Connect Clip, Telefon) 2.4 GHz Bluetooth düşük enerji ile doğrudan iyi kulaktaki işitme cihazına gönderilirken kötü kulakta bulunan Cros cihazı da sesi NFMI üzerinden gönderir. Böylelikle hasta TV izlerken veya müzik dinlerken, ortamdaki konuşmaları da duymaya devam eder.