İlk randevuda verilecek hizmetler

Merkezimize ilk gelişiniz mi?
İlk randevuda verilen hizmetler

İdis’e ilk defa gelen her misafirimizi tanımak için zaman ayırıyoruz. Öncelikle işitme sorunlarınız ve ilgili tıbbi geçmişiniz üzerinde durulur, daha önce işitme cihazı kullanıp kullanmadığınız sorulur. Sonra işitme uzmanlarımız kulaklarınızı muayene eder, kulak kiri ve yabancı madde bulunup bulunmadığını kontrol eder. Kulak kiri ve yabancı maddeler, kulak kanalını tıkayabilir ve sonuçta iletimde işitme kaybı meydana gelebilir. Ayrıca kulak zarlarınızda hasar, enfeksiyon ve farklı anormallikler bulunup bulunmadığını da kontrol ediyoruz. Gerekirse tedavi görmeniz için sizi kulak-burun-boğaz uzmanına yönlendiriyoruz.

Başlangıçta kulaklarınızı muayene ediyoruz ve işitmenizi değerlendirmek için işitme testinizi yapıyoruz Ses geçirmez bir odada veya bölmede oturuyor ve kulaklık takıyorsunuz. Size farklı tonlarda sinyaller ve konuşma sesleri gönderiyoruz yanıt vermenizi istiyoruz.

Yanıtlarınızı işitme çizelgesine (odyogram) kaydediyoruz ve sonuçlara dayanarak işitme kaybınızın derecesini saptıyoruz. Sorularınızı memnuniyet ile yanıtlıyor ve tüm sonuçlarınızı sizinle birlikte inceliyoruz. Bundan sonra sıradaki adımları tartışıp beraber planlıyoruz.

Unutmayın...

İşitme kaybınız yüksek ise size sonraki adımlarda yardımcı olabilecek bir refakatçi ile
gelmenizi öneriyoruz.

İşitme kaybının nedenlerini anlamak

İşitme kayıplarının çoğunun nedeni kaza sonucu veya fiziksel problem değildir, gürültüye maruz kalmaktan ötürü iç kulağınızın hasar görmesidir. “Sensörinöral” işitme kaybı adı verilen bu kayıp genelde işitme cihazı ile çözümlenebilir. İşitme testinizin sonuçları, işitme çizelgesine (odyogram) kaydedilir. İdis İşitme Merkezi uzmanları işitme testi ile işitme kaybınızın derecesini ölçmekte ve bu sürecin her adımında size bilgi vererek ve sonuçları görüşmektedir.

İşitme kaybı türleri

Kendinize güveninizi
geri kazanın

Yapılan bilimsel araştırmalar yalnızlık, depresyon ve demans (bunama) ile işitme kaybı arasında bağlantı olduğunu göstermektedir Tedavi edilmeyen işitme kayıplı kişiler arasında işsizlik oranı, toplumun geneline kıyasla daha yüksektir. İşitme cihazı ile sevdiklerinizle tekrar daha iyi iletişim kurabilir, toplantılara etkin şekilde katılabilir ve çevrenizde konuşulanları kaçırmadığınız konusunda kendinize güvenebilirsiniz. İşitme cihazı kullanmaya başlayanların çoğu bunun gözlük takmak gibi olduğunu, kolay, rahat kullanımına ek olarak günlük yaşam kalitesini önemli oranda arttırdığını fark etmektedir.

Zayıf yönlerin saptanması

İşitme kaybınızı gidermek için bazı sesleri yükseltmek gerekiyorsa işitme cihazı olabilirsiniz.
Genelde hastalar iki kulakları için de işitme cihazına ihtiyaç duyar, buna “binaural fit” (iki kulak) adı verilmektedir.

Sizin için uygun mu? İşitmenizi değerlendirdikten sonra size özel en iyi çözümleri görüşeceğiz.

Hadi başlayalım İlk randevuya hazır mısınız? İyi işitmeniz için atmanız gereken tüm adımlarda size eşlik edeceğiz. Süreç size en yakın İdis işitme merkezini ziyaret etmenizle başlayacak.

Gelin işitme testi yaptırın, size uygun cihazı deneyin ve dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla ve
aileniz ile daha iyi iletişim kurmaya başlayın
  • Lütfen adınızı giriniz.
  • Lütfen soyadınızı giriniz.
  • Lütfen Bir İl Seçiniz
  • Lütfen İlçe Seçiniz
  • Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
  • Lütfen geçerli bir e-mail adresi giriniz.
  • Bu formu göndererek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz