idis-ahbap-dernegi-isitme-cihazi-bagislari-devam-ediyor

İDİS-AHBAP DERNEĞİ İŞİTME CİHAZI BAĞIŞLARI DEVAM EDİYOR

26-10-2021

İDİS-AHBAP DERNEĞİ

İŞİTME CİHAZI BAĞIŞLARI DEVAM EDİYOR

 

Türkiye’nin önde gelen işitme merkezlerinden İDİS tarafından yapılan açıklamada, Ahbap Derneği’nin “İşitme sağlığı kurumsal sponsoru” olarak 2021 yılında da iş birliklerine devam ettikleri belirtildi. Kurumsal sponsorluk kapsamında yaptıkları çalışmalardan söz eden İDİS İş Birimi Direktörü Barış Nargileci; iş birliğine başladıkları günden bugüne kadar toplamda 44 adet işitme cihazı desteği sağladıklarını belirterek, işitme sağlığının korunması, insanların iyi işitmesi ve iyi bir hayat yaşamalarının İDİS İşitme olarak en temel öncelikleri olduğunu vurguladı.  Ahbap Derneği ile yapılan iş birliği sayesinde ihtiyaç sahiplerine işitme cihazı desteğinin yanı sıra, Ahbap ekibiyle birlikte işitme sağlığı alanında bilinçlendirme çalışmaları da yürüttüklerini sözlerine ekledi.

 

İDİS İşitme ve Ahbap Derneği iş birliğinin yalnızca işitme cihazı desteği ile sınırlı olmadığını, işitme sağlığı konusunda toplumsal bilincin artırılmasını da önemsediklerini belirten Nargileci; “İşitme sağlığı konusunda hazırladığımız eğitici ve bilgilendirici videolarımızı YouTube’da yayınlamaktayız. Bu bilgilendirici videolara Ahbap TV kanalı üzerinden de ulaşmak mümkün. Burada temel amacımız, işitme sağlığı konusunda ülkemizde toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak. İyi duymak, iyi bir yaşam demektir. Biz de İDİS işitme olarak yaptığımız çalışmalar ve kurumsal iş birliklerimizle bunu sağlamaya çalışıyoruz. Çünkü ‘iyi duymak iyi yaşamaktır’ dedi.

 

Ahbap Derneği ile ihtiyaç sahiplerine cihaz desteği sağlama süreçleri ile ilgili detaylı bilgi veren Nargileci; “Cihaz ihtiyacı olan kişiler Ahbap Derneği’nde görevli ekiplerin ön onayından geçtikten sonra, gelen talepler İDİS İşitme ile paylaşılıyor. İDİS İşitme kliniklerinin olduğu illerde, kullanıcılara İDİS kliniklerinde test ve ayar hizmetleri veriliyor. İDİS İşitme Klinikleri olmayan illerde ise merkezdeki işitme uzmanlarımız tarafından uzaktan yapılan değerlendirmeler sonucu cihaz ihtiyacı belirleniyor. Bu sürecin sonunda başvuru sahiplerine cihaz temin ediliyor” dedi.

 

 

 

İDİS İşitme Hakkında

Demant Grubu 100 yılı aşkın global tecrübesi, 130’dan fazla ülkedeki faaliyetleri, yüksek teknolojili ürünleri ve fark yaratan kalite anlayışıyla Türkiye’deki bireysel kullanıcılarına yüksek hizmet kalitesine odaklanmış İDİS işitme merkezleri ve iş paydaşları olan bayi ve distribütörleriyle tüm dünyada olduğu gibi işitme sağlığı alanında hizmet sunmaktadır.

İDİS ile, Türkiye çapında 12 ilde işitme merkezleriyle işitme sağlığı alanında tam kapsamlı hizmet sunulmaktadır. İDİS İşitme Merkezleri, insanların daha iyi duymalarına ve daha iyi bir hayat yaşamalarına yardımcı olma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha fazla bilgi için www.idis.com.tr

 

 

Ahbap Derneği Hakkında

Ahbap Derneği, ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak, toplumda yardımlaşma bilincinin güçlenmesini sağlamak, iyi insan ve iyi toplum inşasına hizmet etmek, yeni iş birliği modelleri ve projelerle çağdaş ve sürdürülebilir yardımlaşma ve dayanışma ağları oluşturmak, yerel kültürün korunarak günümüz teknolojik olanaklarıyla gelişmesine ve geleceğe taşınmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Daha fazla bilgi için www.ahbap.org

 

Bilgi için:

Duygu Başak, Piyar İletişim

0 535 816 47 92

duygu.basak@piyar.net

 

isitme-cihazimizi-surekli-kullanmak-gerekir-mi

18-06-2020

İşitme cihazını kullanmaya yeni başladığımız zamanlarda hepimizin aklındaki ilk soru ‘işitme cihazını kullanabilecek miyim?’ olur.
isitme-cihazi-kullanimi-verimliliginde-onemli-noktalar

23-06-2021

İşitme cihazı kullanırken cihazdan alınan verim de kullanıcının istek ve beklentileri doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir; bu yazıda işitme cihazı kullanırken alınan verimlilik üzerinde etkisi olan çeşitli faktörlere değineceğiz.

yardimci-dinleme-sistemleri

01-06-2021

ConnectClip sayesinde işitme cihazınızı kablosuz stereo kulaklık gibi kullanabilirsiniz. ConnectClip`i işitme cihazlarınız ile eşleştirerek, ellerinizi kullanamayacağız durumlarda bile telefon görüşmelerinizi doğrudan işitme cihazınızla yapabilirsiniz.