İşitme cihazları

İdis İşitme Merkezleri’nde her türlü hayat tarzına uygun tasarlanmış işitme cihazları ve aksesuarları sunuyoruz. Geniş yelpazede özellikleri olan ve dışardan bakıldığında görünmeyen kulak içi modeller dahil hemen her bütçeye uygun işitme cihazlarımız bulunmaktadır.

İşitme cihazı nedir?

İşitme cihazı, kullanıcının, genelde kulak arkasında veya kulak içinde dikkat çekmeden duran küçük bir cihazdır. İşitme cihazı, belirli bazı sesleri yükseltir, cep telefonuna veya diğer elektronik cihazlara kablosuz bağlanarak sesleri doğrudan kulağınıza aktarır.

Kulaklarınız için mini bilgisayar: İşitme cihazı teknolojisi

Mini bilgisayar, ihtiyaç duyduğunuz sesleri yükselterek duymanızı kolaylaştırmaktadır. İşitme testini yaptırdıktan sonra işitme kaybınızın türünü saptamak için ekibimiz kişisel gereksinimlerinizi belirler. Sonra cihazı programlayarak mikrofonun ses ortamını analiz etmesini ve bilgi toplamasını sağlar. Uzmanlarımız işitme cihazınızı iyi duyamadığınız seslerin frekanslarını ve dalga boylarını destekleyecek şekilde programlar. Birinci kalite işitme cihazları, seslerin sadece ihtiyaç duyduğunuz bölümlerini yükseltir, fazla gürültüyü azaltır. Her iki kulağınızda da işitme kaybı varsa her bir cihaz, her bir kulağın kendine özgü gereksinimlerini karşılamak için programlanır.

İşitme Cihazı Teknolojisi

İdis İşitme Merkezlerinde satılan Oticon ve İdis marka işitme cihazları Velox ve Velox S platformuna sahiptir.
Önemli ve Benzersiz Teknolojik Özellikler

OpenSound Navigator™

Kullanıcının dinleme çabasını etkin olarak azaltır, söylenenlerin daha fazlasının hatırlanmasını sağlar ve konuşmayı anlamayı etkin olarak iyileştirir. OpenSound Navigator gürültülü ortamlarda işitme kayıplı kişilerin normal işiten insanlarla eşit miktarda anlamasını sağlayabilir bu sayede işitme kayıplı kişilerin normal işiten insanlarla aynı zor dinleme ortamlarında etkin iletişim kurabilmelerini sağlar.

YouMatic™ LX

Bu teknoloji, işitme cihazı kullanıcılarına ihtiyaç duydukları ses doğallığını sağlar.

OpenSound Optimizer™

Hem statik hem de dinamik durumlarda ötme (feedback) oluşmadan 6 dB daha fazla kazanç sunulmasıyla optimum işitme cihazı uygulaması sağlar. Kullanıcı daha temiz ve eksiksiz işitme ile birlikte daha fazla konuşma ayırt etme becerisi elde eder.

Spatial Sound™ LX

Daha zengin ve daha gerçekçi bir ses sahnesi sunar,  böylece kullanıcı seslerin konumu ve yönünü çok daha kolay algılar ve dinlemek istediği sesi seçip odaklanabilir ve daha kolay dinler.

 

Tinnitus SoundSupport™

Çınlama algısı ve çınlamaya karşı gösterilen tepkinin kontrol edilmesini sağlar.

Speech Guard™ LX

Gürültüde konuşmayı anlamayı artırır. Kullanıcıya birçok durumda (hafif ve yüksek sesli ortamlarda ve hatta birden çok konuşmacının olduğu ortamlarda bile) konuşmaları takip etmekte kolaylık sağlar.

 

Speech Rescue™ LX

Kullanıcıya daha fazla konuşma detayı sunar ve konuşmaları anlamasında katkıda bulunur.

Soft Speech Booster LX

Kullanıcının hafif seslere erişimini artırır, böylece ses seviyesini ekstra yükseltmeden hafif konuşmaları anlamada %20 artış elde edilir.

Clear Dynamics

Yüksek girdi seviyelerinde korunan konuşma ipuçları sayesinde, kullanıcılar gürültülü ortamlarda bile bozulma olmadan daha iyi bir dinleme deneyimine sahip olurlar.

Wind Noise Management

Kullanıcıların rahatsız edici rüzgar gürültüsünde bile konuşmaları takip edebilmesini sağlar.

İdis İşitme Merkezlerinde bulunan işitme cihazlarının sahip olduğu bu teknoloji kulak içi veya kulak arkası modeller ile deneyimleyebilirsiniz

İşitme Kaybı Türleri

İşitme cihazları kulağın arkasına veya kulak kanalının içine takılır. Bazı modeller dışarıdan bakıldığında görünmemektedir. Gereksinim duyduğunuz işitme cihazı türü, işitme kaybınızın düzeyine göre belirlenir, fakat size uygun işitme cihazını seçerken takma rahatlığı ve tercihi de dikkate alınır.

İşitme Kaybı Türlerini Öğrenin
Nasıl göründüğüne bakın
Siz ya da sevdiğiniz biri işitme problemi yaşıyor mu?

İşitme uzmanlarımız size en uygun fikri vermeye ve yol göstermeye hazırdır, böylece ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan işitme cihazını seçebilirsiniz.

Sizi aramamızı ister misiniz?

yada

Bizi arayın 444 43 47
Bluetooth özellikli işitme cihazları aşağıda belirtilen aletlere bağlanabilir:
 • TV
 • Tablet
 • Akıllı telefon
 • İstediğiniz birçok ayarı yapabileceğiniz işitme cihazı uygulaması
 • İşitme cihazını müzik çalar kulaklığı olarak kullanma
 • Halka açık yerlerde telecoile veya dinleme devresine bağlama
 • Kişisel mikrofonların uzakta konuşan kişileri alması
İşitme cihazları için gereken bakım

Birkaç basit işi öğrenmek yeterlidir. İşitme cihazlarımızın çoğu belli bir orana kadar su geçirmezdir ancak yine de özellikle nemden korumak gerekir. Özel işitme cihaz kurutma aletleri, içlerindeki nemi alabilir. İşitme cihazlarını saç spreylerinden uzak tutmak gerekir. Ancak en önemli nokta pilleri değiştirmektir, genelde haftada bir değiştirmek gerekir. Bazı modellerde şarj edilir piller bulunmaktadır.

İşitme cihazı bakım videolarına göz atın
İşitme testi için başvurun Sizi geri arayabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri sağlayın
 • Lütfen adınızı giriniz.
 • Lütfen soyadınızı giriniz.
 • Lütfen Bir İl Seçiniz
 • Lütfen İlçe Seçiniz
 • Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
 • Lütfen geçerli bir e-mail adresi giriniz.
 • Bu formu göndererek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz

Size en yakın
İdis işitme merkezini
bulun
Şubeler