İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazları, seslerin daha iyi duyulmasını ve anlaşılmasını sağlayan elektronik cihazlardır. İşitme cihazı kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanı muayenesi sonrası işitme testi yapılması gerekmektedir. Kullanıcılara, işitme kaybının tipi ve derecesi, yaş, sosyal yaşam biçimi ve ihtiyaçlara uygun olan cihaz, işitme uzmanları tarafından önerilir.

Günümüzde işitme cihazları birçok farklı teknoloji ve modelden oluşmaktadır. Bu çeşitlilik, kişilerin ihtiyacına uygun modelin seçilmesi ve kullanıcıların maksimum yarar görmesini sağlaması açısından faydalıdır. Ayrıca yapılan teknolojik araştırmalar ile işitme cihazlarının özellikleri de her geçen gün gelişmektedir. İdis İşitme Merkezleri’nde kulak arkası, kulak içi ve görünmeyen kanal içi modellerinde birçok teknolojiye sahip işitme cihazı bulunmaktadır.

İşitme cihazı fiyatları; cihazlarda kullanılan mikrofon teknolojileri, gürültü baskılama özellikleri, konuşmanın ayırt edilebilmesinin desteklenmesi, kullanılan kanal sayısının genişliği ve benzeri gelişmiş akıllı teknolojilerin kullanımına göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre; işitme cihazlarımızın fiyatları 4.750 tl ile 24.000 tl arasındadır. Her beş yılda bir SGK tarafından işitme cihazı alımlarında devlet katkı payı işitme kaybı yaşayan bireyler için ödenmektedir. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İşitme kaybı zaman içinde farklı zorluklara yol açar

İyi işitme ile beraber yani daha sosyal olmak, sohbetlerde önemli ayrıntıları kaçırmamak ve kendinize güveninizin artması, paha biçilmez faydalar olarak kabul edilebilir. Buna rağmen kaliteli işitme cihazlarının neden bu fiyata değdiğini  hala merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamaları okuyun:

İşitme cihazı fiyatına cihazdan çok daha fazlası dahildir – İdis İşitme Merkezlerin’de size en uygun cihaza ek olarak profesyonel hizmet alırsınız. Buna işitme testi*,  3D teknolojisi ile tam kulağınıza uygun uygulama ve cihaz ayar hizmeti dahildir. İyi hizmet ve ihtiyaç duyduğunuz cihaz ayarının doğru yapılması en az alacağınız cihaz kadar önemli bir faktördür.

Gelişimiş ve üst segment işitme cihazları, en son teknoloji ürünüdür – Günümüzün Bluetooth® özellikli işitme cihazları aslında mini bilgisayardır. Küçük fakat güçlü cihazlar üretmek için araştırma  geliştirmenin yanısıra odyoloji bilgisi ve anatomi bilgisi gerekir. Üst düzey mühendisler bu bilimsel araştırmaları yapar ve tasarımcılarla işbirliği yaparak üstün ses kalitesi veren, bireylerin farklı ihtiyaçlarını karşılayan ürünler yaratmaktadır. Bu araştırma ve geliştirme işlerinin çoğunu işitme cihazı üreticileri yapmaktadır. Tüm bunlar, işitme cihazlarının fiyatlarını belirlemektedir.

Doğal ses simülatörleri – Üst düzey işitme cihazı, ister klasik müziğin geniş tonları, isterse gülmek ve ses tonuyla mesaj vermek gibi insan ilişkileri olsun, mümkün olan en doğal sesi vermek için tasarlanmaktadır.  Daha iyi sonuçların fiyata değer olduğu görüşündeyiz. 

İşitme cihazları beyninizin işini kolaylaştırır – Ürünlerimiz geniş yelpazede bilgileri işlemek için beyninizin ihtiyaç duyduğu doğru sesleri üretmek için tasarlanmaktadır. Sonuçta beyniniz neler olup bittiğini veya söylenen şeyleri yorumlamaya çalışırken daha az yorulur.

Sizi aramamızı ister misiniz? 444 43 47

Uygun fiyatlı işitme cihazları daha iyi değildir, önemli olan kalitedir

İşitme cihazı fiyatından tasarruf yapmak için uygun fiyatlı veya markasız bir cihaz satın almayı düşünebilirsiniz. Lütfen öncesinde aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Sürekli hizmete ek olarak kulağınızın en rahat edeceği cihaz için 3D teknolojisi sunuyoruz, işitme cihazını aldığınızda ayarlarını da yaptırabilirsiniz.
  • Randevu almadan da gelebilirsiniz. İşitme kaybı ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir, bir kahvemizi içebilirsiniz.

İhtiyacınıza en uygun modeli tespit ederek, cihazı deneme imkanı sunuyoruz profesyonel işitme uzmanlarımız ürünlerimizin, işitme ölçümlerinin ve uygulama sürecinin her aşamasında sizlere yardımcı olmaktadır.

Akıllı yatırım: işitme cihazının fiyatına değersiniz

Unutmayın, bu cihazlar işitme ve algılama gücünüzü her gün arttıracaktır. Bu nedenle size özgü sorunlarınızın çözümü işitme cihazı fiyatı ne olursa olsun yaşam tarzınıza en uygun işitme cihazını seçmeye değer.

İşitme cihazlarından tam olarak faydalanmak için kişiye özgü işitme cihazı ayarını ve kontrollerini yapabilecek düzeyde eğitim almış bir işitme uzmanının uygulaması ve size yol göstermesi gerekir. İdis İşitme Merkezi’nin deneyimli uzmanları size özgü işitme kaybı için doğru olan işitme cihazını seçmeniz için yardımcı olacaktır.

İşitme cihazlarımız en son teknoloji ile üretilmektedir ve yaşamınızı beklediğinizden çok daha fazla değiştirebilirler. Bu yeni teknoloji cihazlar, beyninizi desteklemekte ve daha kaliteli yaşamanıza yardım etmektedir.

Daha iyi işitmenin size kazandıracakları göz önünde bulundurulduğunda iyi işitme, işitme cihazı fiyatına kesinlikle değerdir.

İşitme cihazı boyutu önemlidir

Kulağınızın arkasında veya içinde durabilecek kadar küçük işitme cihazlar üretmek için ileri düzey teknoloji geliştirmek, daha büyük ve daha güçsüz işitme cihazları için teknoloji geliştirmekten daha maliyetlidir. İşitme cihazı teknolojisi ilerledikçe kullanıcının elde edeceği faydalar da artmaktadır. Unutmayın: İdis İşitme Merkezlerimiz işitme cihazı fiyatları hakkında sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaklardır.

1 https://hearinghealthfoundation.org/hearing-loss-tinnitus-statistics Accessed July 30, 2019.

2https://report.nih.gov/nihfactsheets/viewfactsheet.aspx?csid=95 Accessed July 30, 2019.

3 https://abcnews.go.com/GMA/american-coffee-habits-spend-coffee/story?id=16923079 Accessed July 30, 2019.

4 $5.00 a day rate is based on the price of a pair of Premium hearing aids over a three year period.

İşitme testi için başvurun Sizi geri arayabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri sağlayın
  • Lütfen adınızı giriniz.
  • Lütfen soyadınızı giriniz.
  • Lütfen Bir İl Seçiniz
  • Lütfen İlçe Seçiniz
  • Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz.
  • Lütfen geçerli bir e-mail adresi giriniz.
  • Bu formu göndererek Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz

Yakınınızdaki
işitme merkezini
bulun
Şubeler